sohbet
radyo dinleRüyalarınızdaki radyo ile müzik keyfi
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Onların Sadece Toz Pembe Yaşamlarını Biliyorsunuz: Psikolojik Rahatsızlıklara Sahip Olan Dünyaca Ünlü 20 İsim

Onların Sadece Toz Pembe Yaşamlarını Biliyorsunuz: Psikolojik Rahatsızlıklara Sahip Olan Dünyaca Ünlü 20 İsim

Ne kadar ünlü olursan ol bazı şeyleri aşamıyorsun…

1. Demi Lovato – Bipolar Bozukluk

Depresyon ile mücadelesini egzersiz, müzik, meditasyon gibi yöntemlerle aşan Lovato, sorununu yendikten sonra depresyondaki insanlara yardım etmeye başladı.

2. Angelina Jolie – Depresyon

Gençlik yıllarından itibaren depresyon ile baş etmeye çalışan Jolie, doğum sonrasında nükseden rahatsızlığı ile sıkı sıkıya bir mücadeleye girişti. Basında yer alan çökmüş halleriyse kararlılığı ile tarihe karıştı.

3. Megan Fox – Obsesif Kompülsif Bozukluk

Hijyen konusunda aşırı takıntılı olan Megan Fox, aynı zamanda restoran seçiminde de bu yüzden çok fazla seçici davranıyor.

4. Leonardo DiCaprio – Obsesif Kompülsif Bozukluk

Çocukken obsesif kompülsif bozukluk sorunu ile mücadele eden DiCaprio, daha sonra hastalığı yense de Aviator filminin çekimleri esnasında tekrardan rahatsızlığının nüksetmesi ile beraber zor anlar yaşadı. Neyse ki çocukluğundaki gibi rahatsızlığının üzerinden gelmeyi başardı.

5. Olivia Munn – Anksiyete ve Trikotilomani

Sürekli devam eden endişe ve panik atak durumunun tetiklediği trikotilomani yani saç yolma sorunu ile de mücadele eden Olivia Munn, durumunu kabullenerek ilerleme kaydetmeyi başardı.

6. Brad Pitt – Depresyon

En parlak dönemi olan 90’lı yılların sonunda ağır bir depresyon yaşayan Brad Pitt, bu dönemi atlatmayı başarsa da ara sıra ataklar yaşıyor.

7. Hayden Panettiere – Doğum Sonrası Depresyon

2015 yılında yaptığı doğum sonrası meydana gelen depresyonla mücadele edebilmek için tedavi olan Hayden Panettiere, durumu kabullenmesi sonucunda kısa süre içerisinde sorununu yok etmiş.

8. Jim Carrey – Depresyon

Sürekli neşeli halleri ile tanıdığımız Jim Carrey, ciddi bir depresyon süreci ile uzun süre mücadele etmiş.

9. Lena Dunham – Obsesif Kompülsif Bozukluk

Titizlik ve düzen konusunda ciddi takıntıları olan Lena Dunham, sorununu asgari düzeye indirmeye çabalasa da yine de dağınık yerlere tahammül edemiyor.

10. Gwyneth Paltrow – Doğum Sonrası Depresyon

2. kez doğum yaptıktan sonra depresyona girdiğini söyleyen Gwyneth Paltrow, bu günlerini “zombi gibi gezmek” olarak nitelendiriyor.

11. Elton John – Bulimia

2002 yılında psikolojik olarak rahatlayabilmek için çareyi sürekli yemek yemekte bulan ünlü müzisyen, kontrolsüz yemeden dolayı uzun süre tedavi gördü.

12. J.K. Rowling – Depresyon

Harry Potter serisini yazmaya başlamadan önce ciddi bir depresyon döneminden geçen Rowling, yazdığı kitap ile beraber hayatını ciddi anlamda değiştirdi.

13. Ellen DeGeneres – Depresyon

1997 yılında eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra medyanın aşırı ilgisini çeken DeGeneres, bu dönemde çok ciddi bir depresyon sürecine girdi.

14. Miley Cyrus – Depresyon

Hayatının belirli bir döneminde ciddi anksiyete atakları yaşayan Cyrus, bu durumlarla daha kontrollü baş edebilmeye başladı.

15. Jared Padalecki – Depresyon

Supernatural dizisinin 3. sezonunda ciddi bir depresyon süreci yaşayan Jared Padalecki, intihar düşüncesi ile mücadele etti.

16. Jon Hamm – Depresyon

Babasını kaybettikten sonra depresyona giren Jon Hamm, antidepresanların bu konuda kendisine yardımcı olduğunu kabul etmiş.

17. Lady Gaga – Depresyon

Henüz 19 yaşındayken tecavüze uğrayan Lady Gaga, uzun süre bu olayı sakladığı için rahatsızlığı bir anda nüksetmiş. Çok zor günler geçiren ünlü şarkıcı, yaşadıkları ile yüzleşerek durumun üstesinden gelmiş.

18. Catherine-Zeta Jones – Bipolar Bozukluk

Eşi Michael Douglas’ın kanser tedavisi gördüğü sırada epey yıpranan Catherine-Zeta Jones’a bipolar teşhisi konmuştu. Neyse ki şimdilerde bu durumu kontrol altında…

19. Adam Levine – Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Okulda sürekli olarak konsantre olmak konusunda sorun yaşayan bir öğrenci olan Adam Levine, belirli bir duruma kendisini adapte etmede ciddi anlamda mücadele etmiş.

20. Carrie Fisher – Bipolar Bozukluk

Öncesinde yaşadığı madde bağımlılığı nedeniyle zor günler yaşayan Fisher’a daha sonra bipolar teşhisi konuyor. Fisher, durumunu kabullenerek iyileşme sürecini daha kolay ilerletmiş.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir

Kemal 184
Cevap bırakın